| jokerradu a întrebat:

am avut rubeola de miercuri 22.02.2012 si ieri mi-au disparut petele rosii, dar acum ma mananca ingrozitor pielea? ce poate fi? nu am dormit toata noaptea. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pustoaica18 a răspuns:

Ha ha ha...si eu am! adica am de vreo 8 zile si chestia cu petele rosii te tine cam 2-3 zile si apoi dispar...te mananca pielea in timpul asta,o sa racesti foarte rau dupa asta,te doare capul,iti curge nasul,si te doare in gat! poti sa iei medicamente,ospen,floridan,vitamina C si decasept,pentru durerea din gat. e bine sa consulti un medic pentru un tratament cat mai adecvat! apropo, nu ai voie sa faci duș, sau sa te speli si nici sa iesi afara sau sa stai in frig. poti muri din cauza unei mici alergii ca asta. take care(ai grija) sper ca te-am ajutat si o sa tii cont de spusele mele!

2 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Stai calm. o sa iti treaba, nu prea trebuie sa te scarpini. o sa treaca de la sine in doua... trei zile

| darking a răspuns:

Am si eu rubeola. dp 28 cat mai stau c ea k nu mai suport imi vn sa'mi trag o scarpineala?