| B3b3lusha_4233 a întrebat:

Hei TPU.`big grin
Eu am facut rubeola de miercuri dupa masa. rolling eyes
Si mi`or trecut bubitele de pe mine, dar ma, mananca pielea ingrozitor.straight face
Am voie sa fac baie?thinking
Si as vrea sa stiu daca maine(adica luni) pot iesi afara?thinking
Funda.:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Nu ai voie sa iesi stai cel putin 2 saptamani.Baie nu doar dus. Dupa dus iti vor trece si mancarimile.

| katy a răspuns:

Da-te cu alcool mentolat pe piele.iti racoreste pielea si te scapa de mancarimi.il iei de la orice farmacie

| swgirl a răspuns:

Dus ai voie sa faci. dar nu iesi din casa. cel putin o saptamana trebuie sa stai. pe langa faptul ca e posibil sa ti se intrautateasca situatia ii infectezi si pe ceilalti.

| notsurewhoiam a răspuns:

Ce tare si eu tot miercuri am facut si si mie mi-au trecut bubitele am facut baie aseara si nu cred ca e vreo problema de iesit eu mai stau macar pana maine desi am scutire pana vineri:X

| Dana211 a răspuns:

Baie poti face oricand atata vreme cat nu stai mult in apa. Ai grija insa sa nu iti zgari/rupi bubele sau ceva. Si de iesit afara mai bine nu iesi. Iti va trece mai greu dupa aceea si pot aparea si complicatii