Întrebare recomandată | cristiandu273 a întrebat:

Buna tpu.Am branula la mana, am iesit pentru putin timp din spital, dar chestia e ca ma doare cateodata branula foarte rau.Cum sa scap de durere? FUNDA! Astept raspunsurile voastre.Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Astepti,pana ce durerea va disparea. Odihneste-te si fara efort.Va disparea acea durere in cateva zile. Tine minte, fara efort.

| cristiandu273 explică (pentru fuzzer):

Pai maine imi da drumul dar ma doare rau si nuy fac nimic

| fuzzer a răspuns (pentru cristiandu273):

Odihneste-te,lasa netu!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Branula este înfundată, trebuie scoasă.
Pa, pa.

| Iulian03 a răspuns:

Buna!
S-a infundat, scoate-o!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa scoti branula, din cauza ca acea branula s-a infundat, de-asta te doare, scoate-o.
Te pup!

| cristiandu273 explică (pentru anonim_4396):

Si eu dar ce rost mai are ca maine ies si nu vreau sa mi lungeasca durata de stat in spital ca joi am premierele si...