| AdinaELA a întrebat:

TPU! Am cautat informatii despre semintele de in.Consumate in cantitati limitate (maxim 5 linguri pe zi), sunt foarte sanatoase. Dar nu prea inteleg cum este cel mai bine ca ele sa fie consumate:rasnite, inmuiate in apa sau rontaite ca atare? Cine se pricepe la asa ceva, sa ma "lumineze" si pe mine.Eu ma gandeam sa le pun peste noapte la inmuiat si sa le consum dimineata in lapte, cu cereale. Tin sa precizez ca vreau sa "beneficiez" de Omega 3 din semintele de in(ca sa nu mai iau pastile)! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BbqOmgWtf a răspuns:

Fata, nu intelegi ca nu te duce... rolling eyes