| Cristina_2666 a întrebat:

.am si eu o nelamurire cerealele integrale(mix grau secara orz ) inainte de a fi consumate(cu iaurt sau lapte) trebuie inmuiate? si cam cate potrii se consuma pe zi? eu mananc dimineata cu lapte cam 2 linguri de cereale si jumate de bol de lapte? ii ok?

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cerealele nu se consumă cu iaurt/lapte/suc, ci cu apă fiartă/ceai.
Mare grijă la combinație, că urmărești să ai mai puține calorii, nu mai multe ca să ajungi cu un aspect de pufos fizic (dolofană!).
Pa, pa.