| marcooooo a întrebat:

Am ceva in ochi de dimineata care ma jeneaza m-am uitat sa nu fie o geana dar eu nu vad nimic va rog dati-mi niste sfaturi repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Clateste din abundenta cu apa. Daca nu reusesti sa indepartezi corpul strain din ochi de una/unul singur, solicita ajutorul unui medic.
Senzatia de disconfort si de corp strain in ochi poate dura cateva zile. Daca, insa, aceasta senzatie si vederea incetosata nu dispar in cateva zile, atunci trebuie sa soliciti asistenta de urgenta.
Mai multe gasesti aici : http://www.eva.ro/......17750.html

2 răspunsuri:
| marcooooo explică:

Salut mie imi este cam frica sa o scot deoarece e pe nucleul albastru al ochiului este o geana

| xcvcv a răspuns:

Folosește lacrimi false de la farmacie, îți curata ochiul imediat