| BunaZiuaMerio a întrebat:

Salut tpu.Sunt putin speriat.Mi se intampla sa mai imi intre gene in ochi.Clipesc mult,ma frec la ochi, dau putin cu apa si gata.Dar daca imi intra una si nu pot sa o scot.Si nu ma jeneaza pot sa orbesc daca imi intra o geana in ochi si nu o pot scoate pe moment?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Nu orbești. Nici nu rămâne acolo chiar dacă n-o scoți tu, clipitul și lăcrimarea o elimină până la urmă. Unei colege i se înfipsese în cornee un ciob foarte fin de sticlă, a trebuit să meargă la oftalmolog ca să i-l scoată și tot n-a orbit deci nu-ți mai face probleme degeaba.

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu prea cred, mi-e mi se întâmplă des asta, de obicei fie insist pana reușesc sa o scot cu tot cu ochi, fie îmi lăcrimează ochiul și iese singura

| Plato a răspuns:

Nu patesti nimic grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pățești nimic.
Si mie îmi intra des gene in ochi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In spatele ochiului este un loc plin de gene care au intrat in ochi si nu le-ai observat. Acel loc este cel mai paros loc din tot organismul.