| Joanne a întrebat:

Am citit cateva lucruri despre depresie, insa nu am gasit nicaieri ce tratament natural se poate lua. Exista ceaiuri sau alte leacuri naturale pentru tratarea depresiei?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ButBut a răspuns:

Buna.

Cel mai bun andepresiv care isi face efectul garantat 111% e iubirea adevaratahappy

5 răspunsuri:
| andrei88u a răspuns:

Salut! Exista in primul rand medicamente antidepresive, dar au o multime de reactii adverse nedorite si nu sunt recomandate in depresiile usoare. Dar poti manca fructe (banane in special) pentru ca ele contin un precursor al serotoninei (substanta "fericirii"). O alta metoda ar fi acupunctura. Sanatate!

| ButBut a răspuns:

Antidepresiv*...scuze,emotiilehappy

| mateia a răspuns:

Uite aici prospectul:
http://www.3f.ro/......?/page.php
Se cheama Sdacur, este nemtesc, 100% din plante si nu are contraindicatii, nu da somnolenta, poti sa conduci sau sa bei alcool...

| basexcu a răspuns:

Pentru inceput ca sa scapi de depreie eu zic sa-ti schimbi avatarul happy

| mikilaina a răspuns:

Te salut,
Tratamentul natural se recomanda numai dupa ce psihologul a evaluat starea depresiva si a constat ca nu este nimic grav. Sunt bune si remediile naturale insa trebuie administrate la recomandare, deoarece sunt ca medicamentele repara pe o parte si deregleaza pe alta. De ceva vreme urmaresc cu interes site topexperti.ro - platforma de comunicare care ofera consiliere psihologica online. Aici gasesc articole utile, scrie cu siguranta de catre persoane avizate, plus ca atunci cand am intrebari sau nelamuriri adresa o intrebare unuia dintre psihologi sau intru in discutie pe chat. Pentru mine topexperti.ro si consiliere psihologica este o posibilitatea de a ma cunoaste mai bine, de a-mi valorifica calitatile si de a-mi anula defectele... parca totul merge struna, de cand sunt preocupata de cunoasterea psihologica: relatia creste frumos, cu familia ma inteleg, stresul nu ma doboara. Iti trimit si un articol sa iti formezi o opinie http://www. topexperti.ro/experti/Elena-Cozma_45/articole/Cum-pot-reduce-riscul-aparitiei-depresiei_40
Iti doresc multa sanatate si liniste sufleteasca.