| Blue Eyes a întrebat:

Am o secretie branzoasa, consistenta, alba, fara miros, am citit pe net si poate fi vorba de candidoza(am mai avut candidoza in urma cu cateva luni), exista ceva tratament natural?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Candidoza nu se trateaza dupa ureche, ci se merge la ginecolog, se ia tratament, iar la sfarsitul tratamentului se mai fac inca minim 3 examene de secretie la intervale de 1-2 luni pentru a te asigura de vindecarea definitiva.

| adinutza_7858 a răspuns:

Poate fi si o simpla raceala la ovare.de obicei candidoza se manifesta cu umflatura si mancarime puternica si simptomele elencate de tine.este recidiva. oricat o tratezi apare iar la cateva luni.sunt la plafar unguente. eu am folosit pentru.candidoza un antibiotic usor local.trebuie tratata neaparat.pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand crema de galbenele(aceea tip vaselina). Dupa o igiena adecvata(maini si zona intima) introduci crema in vagin si masezi usor...la mine a functionat...

| Brunetzik_9461 a răspuns:

Nu mai fiti ata de pitzy dragelor, fata a intrebat de ceva naturist...nu toata lumea isi permite sa isi faca o multime de analize.