| anonim_4396 a întrebat:

am citit pe acest site un sfat, ca daca folosesti lamaie cu scortisoara ti se usuca cosurile si iti trec.
Astazi am incercat si eu, am stat 5 min si a inceput sa ma usture si am stat asa cu ea inca 5 min, persoana respectiva a zis ca sta 1 ora, eu nu am mai rezistat si m-am spalat imediat pe fata.
Dupa ce m-am sters aveam locurile in care am aplicat solutia rosii, si am asteptat cateva minute si nu s-au dus.
Acum mai am un pic, ce sa fac? de ce oare s-a intamplat asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Pune putina pasta de dinti pe viitor.

| Anastasiaa a răspuns:

Probabil tenul tau nu este adaptat pentru un acest gen de tratamente naturiste, poate lamaia si scortisoara sunt prea dure pentru tenul tau. eu cred ca iti va trece si ca nu e ceva grav.

| klau123ful a răspuns:

Pentru ca a facut reactie chimica in locul unde ai dat cu scortisoara si lamaie
poti sa te infectezi
fundita?

| MDLNA a răspuns:

Buna deutza.
Nu stiu de ce s-a intamplat ce ai zis mai sus,insa sunt aici pentru a-ti da un sfat in legatura cu cosurile : Seara, inainte de culcare, pui putina vata in spirt si dai cu ea peste cosuri.
Ar trebui sa iti treaca!