| Antonia90 a întrebat:

Am citit pe internet ca usturoiul este bun pentru cosuri.Am luat o bucatica de ustoroi si m-am dat cu el in locurile unde am cosuri.Este normal sa ma usture si sa mi se inroseasca locul? laughing
In cat timp imi trec cosurile daca ma dau in fiecare seara cu usturoi pe cosuri?
Ati incercat? V-au trecut cosurile?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| kiki a răspuns:

Usturoiul este un foarte bun tratament pentru acnee in cazul in care nu stiati.doar frecati un catael de usturoi taiat in doua peste acnee, sau taiati usturoiul rondele si aplicati peste cos si lipiti cu leucoplast medical lasand sa actioneze peste noapte.Usturoiul are in compozitie ulei eteric ce contine compusi pe baza de sulf, care este esential in tratarea acneei.Usturoiul reduce tensiunea arteriala si colesterolul, impiedica depunerile pe peretii vaselor, subtiaza sangele, previne formarea cheagurilor si repara "stricaciunile" de pe artere.Si asta ce inseamna? automat inseamna un ten mai curat fara cosuri.Deasemenea contine foarte multi antioxidanti si are proprietati antimicrobiene.clar ca buna ziua!
Are proprietati antibacteriene si antiseptice si tocmai de aceea poate fi folosit atat pentru sanatatea organismului, cat si pentru frumusete, in tratarea afectiunilor pielii! nota bene! deci, il poti folosi pentru tratarea acneei suparatoare si a iritatiilor pielii linistita. Elimina rapid infectiile pielii si vei avea din nou un ten luminos si sanatos. Repeta procedura de mai multe ori pe saptamana, pentru a avea rezultate optime. mult succes!

8 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu am incercat, nu disper cand imi apare un cos. Consulta un dermatolog, nu te mai autoflagela.

| LoOran_1745 a răspuns:

Nu am auzit! Eventual sa il mananci, dar ma indoiesc nu cred ca au vreo legatura una cu alta thinking

| 3ntzz a răspuns:

Buna!
Sincer, este normal sa te usture si sa te inrosesti, tousi e usturoi!
Si eu unul nu am auzit ca usturoiul este bun la asta.Am auzit ca este sanatos pentru corp si digestie dar cosuri...
Nu cred ca este cea mai buna idee sa faci asta.
Ca sa scapi de cosuri te poti da in fiecare zi cu niste vata umezita in alcool medicinal ( nu are cel mai mare efect dar e bunwinking ) sau poti sa te dai cu ERYFLUID.
Fratele meu se de de cca o luna si nu mai are urma de cosuri.
Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga nu esti buna la caplaughing? Cum sa iti dai cu usturoi pe fatastraight face? Nu are niciun efct! Du-te la farmacie si cerei o crema pentru inlaturarea cofurilor vor idsparea in 2 - 3 zilehappy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai unde ai mai auzit sa te dai pe fata cu usturoi

| Alee_5860 a răspuns:

Hmmlaughingnu am auzit niciodata ca usturoiul sa fie bun pentru cosurithinking eu iti sugerez altcevabig grin Du-te la farmacie si cere Zineryt, este foarte bun, eu ma dau de 2 ani si nu am fost niciodata dezamagita de elhappy

| Doru_Bryandoru_1988 a răspuns:

Da este foarte bun usturouiul pentru acnee deoarece acest usturoi este vazut ca si medicament in anumite cazuri, el usuca cosul, dar nu din prima aplicare da-te de mai multe ori, seara ar fi cel mai indicat, bafta

| OanaC a răspuns:

Am incercat! Super rezultate. Daca ai un cos mai mare, proeminent, taie o felie mai subtire si las-o mai mult timp pe cos(pune un plasture/leocoplast, ce vrei peste...sa-l tina fixat). De preferat e sa faci asta pe timpul noptii iar dimineata sa te speli bine cu sapun Dove(ajuta mult tenul), iti face pielea catifelata si frumos mirositoare. Succes!