| Lucimows a întrebat:

am facut niste excese alimentare zilele astea, si astazi si ieri m-a doare si m-a durut burta, am avut greata, am vomitat + diaree, doctorul de familie este in concediu, ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Pai de ce ai facut excese? Fa si tu un ceai slab de menta si fenicul, putina salvie, busuioc. Si mananca mancaruri usoare pana te refaci (cartofi fierti, carne de pui fiarta). Poate este bun si Biotics, dar la un interval de 2-3 ore dupa ceai. Daca nu functioneaza, bitter romanesc diluat, insa e bine sa il pastrezi pentru probleme mai grave.

| Bijou a răspuns:

Poti consuma Aloe vera gel http://forever-aloe-vera.eu/produs/7

| Bijou a răspuns:

Poti consuma Aloe vera gel http://forever-aloe-vera.eu/produs/7. Mai multe informatii despre acest produs ai si aici http://blogulcusanatate.blogspot.com/......-vera.html

| Pufffx a răspuns:

Incearca sa mananci numai supe (doar carne de pui fiarta), sa bei ceai de musetel, cand mai iti e greata bea zeama de lamaie cu putin zahara...iar pentru diareee mananca orez fiert, multe maslinethinking si ia furazolidon de la farmacie.
P.S Incearca si cu zeama de varza si aia e buna.Bafta

| Lucimows explică:

Mersi diana,ceaiul de musetel m-a ajutat la fel si supa, de la lamaie nu mai am greata si am pofta de mancare!
costis, ce este bitter romanesc?

| Lucimows explică:

Ce este bitter-ul romanesc diluat? diana, de la lamaie mi-a trecut greata si am pofta de mancare, si am mancat supa si ma simt mai bine!