| micata129273g3geuwjw a întrebat:

Buna dimineata! acum o sapt mi-a fost rau,mi s-a aplecat de la ciorba. am avut diaree,voma. pe tot parcursul saptamanii m-a durut capul foarte tare,m-a injunghiat, dar doar spre dupa amiaza, ma ia o stare de greata, azi dimineata am și facut iar diaree. am 17 ani. ciclu am neregulat. trebuia luna trecuta inainte de craciun dar mi-a curs cateva picaturi o zi. luna asta nu mi-a venit. precizez ca nici nu m-am mai hrănit atat de bine,cum sunt un pic mai voinica am incetat sa mai mananc mult. ma doare si stomacul zilele astea, acum si burta ca si cum as avea ciclum si spatele. din ce cauza oare. se leaga starea de rau cu ciclul? oare daca ciclul nu vine,otrava aceea care curge,gen sangele, sa fi ramas inauntru si sa imi faca rau? n am avut contact sexual. va multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce otrava vorbesti?
Menstruatia nu-i otrava feita, este ovulul nefecundat care se elimina, luna de luna.
Pune mana si citeste despre corpul tau, despre organele reproducatoare, ca nu tot ce bagi in gura iti provoaca greata, cum nici tot ce-ti iese pe fund nu-i otrava.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Treebuie sa mergi la medic nu tim noi cauzele, iar medicul este in cabinet nu pe TPU

| micata129273g3geuwjw explică (pentru CristiDinBucuresti):

Doar am intrebat nu va convine sa va fie de bine.