| AssassinuGamer a întrebat:

Am fost acum 2 zile la o petrecere si cred ca am fost drogat cu MDMA din ce am citit pe net. Seara la 4 cand m-am pus in pat sa dorm am inceput sa am halucinatii. La orice ma uitam se transforma in ceva care intindea mana inspre mine si spunea "shhhhh". Am vazut si un prieten de al meu care nu era acolo credeam ca isi bate joc de mine se uita la mine si zambea. Am aruncat cu perna dupa el si am vazut ca a disparut si a trecut perna prin el. Am inceput sa ma panichez si am inchis ochii. Mai era cineva cu mine in camera care nu stia ce se intampla cu mine. Am stat cu ochii inchisi toata seara si am adormit o ora. Ziua urmatoare nu s-a intamplat nimic pana cand seara nu puteam sa dorm si crd ca eram paranoic am auzit niste batai in usa si cand m-am intors am inceput sa vad ceva. Astazi am reusit sa dorm toata ziua aproape si nu am avut nicio halucinatie nimic. Dar acum la 5 dimineata cand vreau sa ma culc ma gandesc la clipele acelea de cand vedeam toate lucrurile care m au bagat in panica si nu pot sa adorm, incep sa ma panichez usor. Am o frica sa ma uit in camera cand e bezna, imi este frica ca iar apare ceva si iar o sa ma sperii si nu o sa mai pot dormi. A mai patit cineva asa ceva? Daca da, ati ramas cu fobie mult timp sau ati fost la un doctor ceva care v a ajutat? As dori foarte mult un raspuns sincer deoarece am 18 ani si pana acum n am avut probleme cu intunericul sau alte frici. Credeti ca ar trebui sa vorbesc cu fratele meu sau parintii despre asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Mai bine ai fi vorbit cu poliția după un test la IML.

| WhiteLife a răspuns:

Pentru un tratament ar trebui mai întâi niste analize sa se vadă concret care este substanța care a provocat problemele.

| Yuoia a răspuns:

Da, este foarte bine sa vorbesti cu familia. Ei te vor sustine, te vor ajuta.
In plus, iti recomand sa mergi la centrul de dezintoxicare. Nu este nici o rusine, nu este vina ta. Din contra, TREBUIE sa scoti din organism orice ar fi acolo.

| Irinelp a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu familia și politia, ceia ce ți-au făcut este grav, dacă aveai o boală fără să ști sau ești alergic la ceva acel drog putea să te trimită la locul de odihnă veșnică.

| DecstarIsBackAgainMtfk a răspuns:

Clar MDMA... eu am halucinatii cu o MADAM

| AssassinuGamer explică:

Acum mi s-a intamplat sa am sleep paralyse, mi e frica sa vorbesc cu parintii mei.

| AssassinuGamer explică:

La ce doctor recomandati sa merg?