| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Am 20 de ani si as dori foarte mult sa-mi fac un control ginecologic,nu am facut niciodata pana acum,m-am gandit ca ar fi bine,poate am unele probleme care ar fi foarte bine sa le gasesc de la inceputul lor si sa nu le las sa se agraveze.

Numai ca am o problema; nu stiu cat ajunge si ce fel de analize trebuie facute,as vrea sa merg pe o parte la o clinica privata,dar ma agndesc ca ma ajunge foarte mult(bani),pe alta parte ma gandeam sa merg la medicul de familie sa-mi dea o trimitere sa ma coste mai putin, dar nu stiu daca in oras la mine gasesc clinici care au contract cu casa de asigurari de sanatate!(Bacau)

As vrea niste sfaturi si un raspuns cat mai pe intelesul meu, nu vreau de pe net rezultate ci din propia voastra experienta daca exista fete de varsta cu mine(ba chiar si mai mari) care sa-mi raspunda la intrebare si poate ceva si vreun sfat!

Va rog mult, chiar am nevoie!

Va pup!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Buna, te-ai gandit foarte bine, mai bine sa stii dinainte daca ai vreo problema, decat sa afli mai tarziu.
Eu iti recomand sa te duci la medicul de familie si sa-ti dea o trimitere, si sa iti ofere si cateva sfaturi.

| Elvina a răspuns:

Eu m-am dus la un cabinet particular cu analizele de sange si doctorul mi-a spus ce pastile sa i-au pentru problema mea.

| Ramona12 a răspuns:

Buna...la o clinica privata costa cam 70 lei (eu atat am dat).e foarte bine ca vrei sa mergi, in legatura cu analizele stie medicul ce trebuie, si analizele le platesti separat, cu trimitere nu stiu cat te-ar costa, dar eu te sfatuiesc la privat... FUNDA?:p