| CrazyKiss a întrebat:

Am inceput sa alerg de vreo 3 zile, cu putina rezistenta si forma fizica, si am facut febra musculara la picioare si maini, abia ma mai pot misca.Ce credeti ca ar trebui sa fac? Credeti ca ar fi bine sa iau o pauza de 2-3 zile sau sa continuu sa alerg? As vrea sa imi raspunda cineva care stie pe propria experienta.Multumesc anticipat! Funditawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cocochannel a răspuns:

Ai inceput prea in forta si cu un organism nepregatit ori ai facut exces.Se spune ca cui pe cui se scoate, deci continua, dar ia-o mai usor! Durerile febrei musculare se amelioreaza cu o baie calda spre fierbinte.Multa sanatate!

1 răspuns:
| 23partyboy a răspuns:

Intensitatea exercitiilor fizice se creste treptat, pe interent poti gasi usor planuri de workouturi compuse de profesionalisti, important e sa faci pauza intre atrenamente, pentru inceput 3-4 zile pe saptamana e arhisuficient, pentru febra musc iti recomand consumul de carbohidrati, lichide, preventiv aspirina, numai continua antrenam pn la disparitia ei