| ANDalex10 a întrebat:

Stie cineva cum sa iti treaca febra musculara la picioare mai repede? Nu am mai alergat de 5 luni, și acum am inceput din nou sa alerg, și m-a prins o febra care nu îmi trece deloc. Din ce am auzit, febra musculara la picioare durează 4-5 zile, dar la mine 2 saptamani...nu stiu ce sa zic! Vreau soluții cum sa imi treaca mai repede. Si nu începeți ca gen...du-te si fă sport, fă exerciții, ia aspirină, NU! Vreau alte soluții, ca astea le-am incercat si nu imi trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nurofen gel

| Mmn a răspuns:

Pai ce vrei, minuni? Consuma vitamine, magneziu in principal ca ajuta la musculatura. E si normal sa te doara..probabil ai alergat mult din prima si normal ca ai facut o febra musculara mai mare si de aia tine asa mult. Daca faceai moderat si cresteai treptat durata de alergat nu te durea asa tare.