| Mitrecelmare a întrebat:

O intrebare legata de sala : am febra musculara la maini, ar trebui sa iau o pauza de 1 zi sau sa ma duc sa fac exercitii la alte grupe musculare cum ar fi abdomen, pectorali, picioare? Voi ce ziceti? Cand am febra musculara ar trebui sa stau sau sa fortez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Lasa-te de sala daca nici atata lucru nu stii!

E perfect normal sa ai febra musculara!

Dar sfatul meu ramane valabil : LASA-TE!

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Edit : Nu fa exercitii cand ai febra...O sa-ti puste muschiu si poate ranesti pe cineva pe acolo!

| paulmicutz a răspuns:

Nu ai nimic, du-te si continua cu sala, cu atat mai mult cu cat continui iti v-a trece mai repede. Febra musculara se face atunci cand dupa foarte mult nu ai depus efort destul, acolo unde ai lucrat in cazul tau la maini s-a adunat acid lactic. Ca sa scapi de el continua cu sala. Bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru paulmicutz):

Serios? sa se duca la sala cand are febra musculara?

alt copil firav care isi da cu parerea...

| paulmicutz a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai degraba taci, daca esti genul ala care ai 40 kg cu haine ude pe tine, si incerci sa fii mare antrenor, fa pasi ca ma plictisesti. I-am dat un sfat vrea sa-l ia in considerare il ia nu...

| Cosmin86 a răspuns (pentru paulmicutz):

Am 1.82 si 90 kg. Nu sunt "mare antrenor", dar cred ca pot face tractiuni cu un mare antrenor in spate.

Apuca-te de sah copil mic si firav cu 40 kg ale tale happy

Vezi si tu profilul meu ( si aici si pe culturism.ro ) ca sa vezi cu cine stai de vorba.

| paulmicutz a răspuns (pentru Cosmin86):

Cu un c*****t, ca incepi sa ma plictisesti... Te felicit la progresul ca ai ajuns si bafta in continuare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru paulmicutz):

Normal ca te plictisesc, tie iti place sa vorbesti doar cu PAMPALAI FIRAVI, de genul care au antrenament praf si care mananca precum o domnisoara!

Faci sala cu febra si apoi dai sfaturi... copil pampalau si firav!

| FoarteTareFrate a răspuns:

Nici,nici. La sala nu mergi asa aiurea, in fiecare zi sa faci aceeasi chestie. Trebuie sa stabilesti fiecare zi a saptamanii in care mergi pentru o anumita grupa de muschi. Azi faci doar *aia*, data viitoare doar *aia* ca sa eviti sa nu poti sa faci nimic din cauza febrei musculare. In plus daca continui, muschii se vor obisnui si nu vei mai face febra asa usor.