| Aksjnsnajs a întrebat:

Buna TPU,am incercat sa bag papagalul înapoi în colivie și am stins becul că sa îl prind cu un prosop dar a reușit să mă muște prin prosop,nu știu dacă se deparazitează papagali,dar nu cred că era, se poate întâmpla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Nici o problemahappy

2 răspunsuri:
| Standt a răspuns:

Voi sunteti paranoici!
Spala-te cu sapun sau poti suplimentar sa te stergi cu putin alcool sanitar diluat.

| Curios2019 a răspuns:

Din cate stiu eu papagalii nu au rabie, sau saliva toxica, sau venin. Eu zic sa stai fara griji, si in general infectiile se transmit mult mai rapid prin rani deschise sau sangerande. Odata ce te-ai spalat nu mai ai absolut niciun fel de grija.