| sToP188 a întrebat:

Astazi i-am dat drumul prin casa papagalului meu,cum fac in finecare zi, dar de data aceasta a fost diferit.Papagalul il am de joia trecuta.Cand am incercat sa il prind sa il bag in colivie cred ca l-am speriat sau lovit fiindca a carait.Mai am sanse sa ii castig increderea? Papagalul este Ninfa(pui)

Răspuns Câştigător
| twilightt a răspuns:

SIGUR! Nu s-a intamplat decat sa se sperie putin dar nu-ti face griji! Sa stii ca eu am perus dar la mine a harait de mai multe ori dar pana la urama l-am invatat sa fie cuminte! Dar iti spun sincer:Nu este indicat ca un papagal care e nou in casa sa i se dea drumul! Deci mai intai vb frumos cu el dai din mana de mancare iar apoi de abia la 1 luna 2 chiar poti sa il scoti! Funda? plz!

2 răspunsuri:
| LiviuuuXD a răspuns:

Dupa cateva zile o sa ii treaca, da l-ai lovit dar nu prea tare. Nimfele isi recapata repede increderea.

| TURCUL0001 a răspuns:

Ii va trece in cateva zile.