| AlexEmerson a întrebat:

Am inteles ca nu imi pot pune aparat dentar daca am polipi nazali.Este adevarat? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Intreaba un dentist, nu prea vad ce legatura au dintii cu polipii.

| AnneKitten a răspuns:

Eu una inainte de a-mi pune aparatul m-am operat de polipi, nu stiu de ce. Vorbeste cu medicul tau de familie si cu dentistul si vei afla daca trebuie sau nu operatia de polipi, pentru tine.

| AlexEmerson explică (pentru AnneKitten):

A durut?

| Lovee18 a răspuns (pentru AlexEmerson):

Operatia de polipi nu daore.

| AnneKitten a răspuns (pentru AlexEmerson):

Eu m-am dus dimineata la 7 la spital, m-a operat si cam pe la ora 16-18 am plecat acasa. Doare foarte putin dupa ce te trezesti din anestezie, dupa nu mai ai nimic.