| Deeiutss a întrebat:

Buna TPU :* am mana in ghips de o luna (fractura de radius) si cand am fost la spital sa imi scoata ghipsul a zis doctorul ca nu s-au sudat oasele. Mi-a pus alt ghips mai scurt (pana sub cot) si a zis sa vin iar peste 2 sapt si daca nu se formeaza destul calus pana atunci ma opereaza si imi baga tija crying De asemenea mi-a recomandat si calciu efervescent care are si vitamina D. Credeti ca daca o sa mananc in fiecare zi branza si cascaval si o sa beau lapte si chestii din astea si calciu o sa se formeze? Si ce ar mai trebui sa mananc? Plz help sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ady_Daniel_1990 a răspuns:

Pai daca ai mancat ce ai spus mai sus se poate vindeca deoarece substantele din mancare va ajuta osul sa se sudeze la loc