| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am mancat azi 2 meniuri de kfc si observ ca s-ar putea sa ma cam constip. este vreo sansa daca beau multa apa sa fie totul bine? Pentru ca nu vreau pastile ca maine am scoala si mna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai mincat prea mult, 2 meniuri, unul nu era destul? Acum bea apă multă sau laxativ, dulcolax ca sa faci.

| Himynameis a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca beau apa e Ok? Apa plata

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Himynameis):

Da e ok dar nu se rezolva asa peste noapte, tu daca stii ca suferi de constipatie evită fast foodul, sau acum stai mai mult pe wc ca nu ai ce sa faci, bea o cafea sau o cola ca sa reusesti sa ai scaun.

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Daca bei multa apa o sa ti fie rau si o sa vomiti. Hmm incearca cu pepsi, eu unul de la ala de ceva timp ma stric la burta. nu inteleg de ce.

| Himynameis a răspuns (pentru Seewk_Skrool_1985):

Nu exista om care sa bea multa apa si sa-i fie rau

| Himynameis a răspuns (pentru Himynameis):

Adica nu ai avea de ce, e doar apa, bine nu sa beau ca Nebunu sa beau normal, doar ca mie imi e super frica Sa ma constip...

| Caro34 a răspuns (pentru Himynameis):

Ba da, exista! In anumite crize de: fiere, ficat, stomac, duoden, pacientul nu poate bea apa fiindca-i face rau - ii produce stari de voma. El este hidratat prin perfuzii, daca criza se prelungeste! Numai bine!

| Himynameis a răspuns:

Imi e super frica cand ma constip, mereu imi e sa nu patesc ceva