| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,m-am decis sa ma duc la rezonanta magnetica, am putine emotii si pentru rezultate.As vrea sa va spun ca am dureri dupa cap timp de o luna de zile (si nu exagerez), zgomotele de acolo sunt suportabile? Va mai intreb inca odata. Corpul nu simte nimic(gen vibratie)? Am nevoie de ajutor, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreeaRE a răspuns:

Este ok. Nu te deranjează, nu te doare. Ideea ca trebuie sa nu te miști și sa te calmezi, sa dormi dacă poți. Eu nu am putut și am amortit dar mă gândeam ca o sa merg sa mănânc o prăjitura. SE aude ca și cum ar bate vecinul cu ciocanul. Eu dunt claustrofoba dar am rezistat. Pentru sănătate fac orice?

| Andreeaioan115 explică (pentru AndreeaRE):

Ai amortit? din cauza ca nu te puteai misca? dar ti-ai revenit dupa?

| Andreeaioan115 explică (pentru AndreeaRE):

Si eu ma tem de faptul ca am sa amortesc!

| AndreeaRE a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Da! Nu ai voie sa te miști ca nu ies rezultatele bune. Dar mi-am revenit imediat cum m-am ridicat.

| Andreeaioan115 explică (pentru AndreeaRE):

Multi oameni au zis ca le dor foarte tare capul dupa acele zgomote infernale... nu stiu ce sa zic

| AndreeaRE a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu m-am confruntat cu problema asta...

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Nu simti nimic. Te pune sa stai cu mainile pe langa tine sau pe piept (depinde de zona care trebuie scanata). Unii care sunt mai hipersensibili simt o usoara claustrofobie dar cu putin curaj se poate invinge. In fond nu esti singura acolo!

| antimulte a răspuns:

E ok, si zgomotele si vibratiile daca va fi cazul sunt suportabile si apoi nu vei fi singura, sunt cadre medicale prin jur sa opreasca procedura daca nu iti e ok.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti s-a raspuns deja la intrebarea asta cum cateva zile!

https://www.tpu.ro/......sunt-mari/

| aimullah123 a răspuns:

Nu vad de ce ai avea emotii. Doar nu te pregatesti sa pleci la razboi. E ca si cum stai in pat, inchizi ochii si atat. Iti explica cineva inainte ce trebuie sa faci si ce nu trebuie sa faci. Dupa o sa zici "pff i-a uite de ce ma ingrijoram eu"

| Andreeaioan115 explică (pentru aimullah123):

Am probleme si cu timpanul!

| Nonolita a răspuns:

Nu este nici un zgomot acolo, in ciuda numelui. Nici vibratii. Tu nu vei simti nimic.