| DanXtrem a întrebat:

Buna TPU|!
Am nevoie de ajutor, acum 4 ani am fost operat de polipi, eu am 14 ani! De 2 saptamani visez ca nu am aer si ma sufoc! Nu pot sa fac nimic nici macar sa ma trezesc. Si stau si ma rog sa ma trezesc, iar cand ma trezesc stau treaz pana dimineata!
Ce pot sa fac, sunt in stare de Shoc! Nu mai dorm de frica ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lariiiiiiii a răspuns:

Buna, pai noi de pe TPU nu suntem prea experti in probleme medicale.
Inainte de a te pune la culcare :
- spune-ti rugaciunile
- gandeste-te la ceva linistit
- uita-te in larg, in departare ( asta ajuta la ochi)
- inainte de culcare bea o cana de lapte cald ca sa ai un somn linistitor
Daca te vei trezii in mijlocul noptii fa niste exerciti de respirare.
Dar trebuie neaparat sa-ti consulti medicul de familie!
Eu ti-am dat niste sfaturi pentru a putea trece peste asta probabil.
Fundita?
O zi frumoasa!

| AlexSandu17 a răspuns (pentru Lariiiiiiii):

Ceva de genu' i-am raspuns si eu, apoi m-a amenintat cu raport laughing. Ai grija pe cine ajuti, ca dupa te ameninta.

| DanXtrem explică (pentru Lariiiiiiii):

http://www.mafia2000.com/register/DanXtrem

Ca semn de multumire de indrum spre acest joc! Chiar m-ai ajutat, esti cea mai buna:*! Is admin pe joc si iti dau bani multi! Premiile sunt in bani reali! Vii? te rog, macar sa-ti fac cont sa vezi cum e!

15 răspunsuri:
| AlexSandu17 a răspuns:

Pai, inainte de somn iti spui rugaciunea si incearca sa nu te gandesti la asta. Stiu, o sa fie greu, adica te vei gandi cu ceva timp inainte sa dormi cum sa nu te gandesti laughing deci... Sau, poti sa vizitezi un psiholog, nu e acelasi cu psihiatrul. Psihologul te ajuta cu probleme de zi cu zi de exemplu, iar psihiatrul se ocupa cu cei nebuni. Deci, daca te duci la psiholog nu se intampla nimic. Sper ca te-am ajutat, si incearca sa vorbesti despre asta cu parintii si prietenii, nu te vei simti singur, deci in somn poate aparea cineva sa te ajute laughing NU glumesc, vorbeste cu cei apropiati. Sper ca te-am ajutat. :*

| DanXtrem explică (pentru AlexSandu17):

Auzi sa zici familiei tale ca e nebuna! Nu auzi ca am o problema ce tine de fizic nu de psihic! Daca mai ai asa comentarii iti dau raport!

| AlexSandu17 a răspuns (pentru DanXtrem):

1. Eu nu am cum sa te aud 2. Noi incercam sa te ajutam cu aceste raspunsuri 3.A visa cred ca tine de psihic, nu de fizic. Inteleg ca ai avut polipi, subliniez AI AVUT. 4. poti sa dai raport, cine te opreste laughing?
Asa sunt toti, iti cer ajutorul, si daca nu ii ajuti cum vor ei, gata! Incep sa iti reproseze ca nu e bine, ca nu stiu ce. Ma, te ajutam cum putem, daca nu-ti plac raspunsurile noastre spune, nu ne ameninta cu :raport", bine?

| DanXtrem explică (pentru AlexSandu17):

Asa sa vorbesti cu maicata, eu nu-s maicatawinkingrolling on the floorSi nu ascut eu de tine ca nu am chef!

| AlexSandu17 a răspuns (pentru DanXtrem):

Pantru limba romana apasati tasta "1"! Cum sa vorbesc ma? Te-am injurat sau ceva? Doar am incercat sa te ajut si tu ma ameninti!

| DanXtrem explică (pentru AlexSandu17):

*Pantru*(atata timp cat nu stii sa scriii nu te mai lua de altii) daca va zic ca am probleme cu respiratia, nu are legatura cu capul, dar uite unde am venit eu sa ma informez! Bine ca m-am dus la doctor! Vin aici la niste copii specialistirolling on the floorrolling on the floor care se simt amenintati!

| AlexSandu17 a răspuns (pentru DanXtrem):

Scuza-ma ca iar intervin, dar m-am grabit când am scris... Si ti-am mai spus o data, tu ai scris ca ai visat, dar nu mai conteaza, nu ai observat ca nu am fost singura care a inteles asta?

| DanXtrem explică (pentru AlexSandu17):

Imi place de tinewinking am incercat sa fac un mic conflict, sa vad cum esti! Sa stii ca esti o fire fainawinkinghappy Scuza-ma de deranjtongue

| AlexSandu17 a răspuns (pentru DanXtrem):

Vorbesti serios? laughing... o_0 Parca nu mi-ar veni sa cred asta laughing) :/

| DanXtrem explică (pentru AlexSandu17):

Nu sunt genul care sa se certerolling on the floorwinking Ma bucur ca nu alimentezi cearta ci vrei sa se termine cu binehappyhappyTe iubeeeeescrolling on the floor

| NoName9803 a răspuns:

Trebuie să nu te mai gândești la asta. Te pui la somn liniștit și nu îți face nici o grijă. Baftă.

| DanXtrem explică (pentru NoName9803):

Ceau preteno, nu ma ajuta cu nimic raspunsuriile astea. Vreau un doctor de care stiti ca e bun nu la abureala de pe net!