| andreyrey619 a întrebat:

Am o mare problema cu somnul, de ex nu dorm toata noaptea si stau treaz toata ziua pana seara pe la 9, 10 apoi mort de oboseala dorm pana pe la 11, 12 dimineata, apoi trece ziua respectiva, iar nu dorm seara si stau treaz ziua tot asa de vreo 3 saptamani! Cateva sfaturi m-ar ajuta mult. Multumesc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dormi la ore fixe noaptea si nu mananci mult inainte ca si mancarea favorizeaza la insomnie. Mananci o banana inainte sau citesti o revista.

| Deliadelias a răspuns:

Buna, incearca sa.ti reglezi somnul, fa.ti un fel de "program :-s". Si mie mi s.a intamplat sa nu pot dormi, la mine din cauza stresului ca aveam un examen de dat si niste probleme in familie si nu puteam adormi, asa am tinut 3 -4 luni [ dormind doar 3-4 ore pe noapte]. Mna incearca sa dormi, culcate mai tarziu pe la 00, 01 noapteathinking si ai grija ce mananci inainte.

Bafta:*.

| LissaLy a răspuns:

Mda, cam ciudat, dar ai putea sa dormi mai mult sau mai putin, nu stiu, incearca sa te culci la cat te culci, iar dimineata sa iti pui alarma se la telefon/ceas sa sune, dar sa nu te culci prea tarziu sa nu fii obositwinking