| alin322 a întrebat:

La revelion am stat treaz pana dimineata, de atunci nu mai pot sa dorm noaptea. Ma ia somnul mereu pe la 5 dimineata. Am incercat orice, inclusiv sa dorm decat 4 ore si sa ma trezesc la 9 dimineata, dar, seara, cand am incercat sa ma culc, tot nu m-a luat somnul pana la ora 4 dimineata. Nu stiu ce sa fac, de doua saptamani am problema asta. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se gaseste ceai de somn in mall, du-te acum si cumpara unul care e cel mai scump din gama si noaptea dupa ce il bei dormi imediat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca ti ai dereglat sistemul de la o singura noapte de nesomn. bagate si tu in pat pe la 11, trebuie sa adormi la un moment dat

| JustVlad_3436 a răspuns:

Incearca sa descoperi daca nu cumva este o problema si de latura emotionala sau stress.cel mai recomandat totusi ar fi sa vorbesti cu medicul de familie..sau daca nu ai incercat deja, sa incerci nu dormi toata ziua si apoi seara, fiind oboist, poate vei reusi :/

| Adrian9601 a răspuns:

Stai treaz pana a doua zi si seara te bagi la somn...de preferabil pe la 22:00.Bafta. Eu de revelion nu am dormit de loc pana a doua zi la 00:00 si nu am nici pe dq. laughing))