| GeorgiSiAtat a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru.Deci`winking Vreau sa am abdomenul mai plat,, nu am foarte multa burtica dac am ceva...hee hee. Cate abdomene trebuie sa fac pe zi, mai trebuie sa fac si alte exercitii? Siii` Ce ar trebui Sa Mananc? Dau funda.:X

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Buna! Pentru a scapa de grăsimea de pe burtă este foarte indicat să faci multe ecercitii fizice. Pilates şi tae-bo sunt 2 feluri de exerciţii destul de diferite,dar totuşi cu foarte multe în comun. Întrucât nu este bine să faci în fiecare zi aceleaşi exerciţii,ai putea să procedezi astfel:o zi exercitii pilates,o zi exerciţii tae bo.
De asemenea şi jogging-ul este un exerciţiu foarte util daca îţi doreşti abdomen plat.
Ce ar trebui să mănânci? Păi...în primul rând trebuie să bei multe lichide. Asta ajută,chiar dacă la început ţi se va părea că eşti umflată. De asemenea sunt foarte bune lactatele şi celelalte proteine. Ceaiurile,bananele şi cerealele sun şi ele bune. Încearcă să te fereşti de băuturi carbogazoase,dulciuri şi de alimentele cu multe grăsimi.
Succes! Nu e uşor să scapi de grăsimea de pe burtă,dar dacă chiar îţi doreşti,poţi să reuşeşti.
P.S. Nu renunţa chiar dacă nu vezi rezultate chiar din prima zi,durează câteva săptămâni până le vezi.
Şi încă ceva:În primele zile o să ai febră musculară, dar dacă continui să faci exercitii, va dispărea.
http://dieta.ele.ro/Fitness/Tae-Bo-pentru-un-abdomen-de-vis_--a3348.html
http://www.eva.ro/......20451.html
Sper că te-am ajutat. :)

1 răspuns:
| TheSearcher a răspuns:

Fa abdomene in fiecare seara. nu exista nu anumit numar. depinde de metabolismul fiecaruia. fa pana simti ca incep sa lucreze muschii abdominali. vei simti ca un fel de oboseala si iti va fi greu sa te mai ridici =). si in fiecare seara vei reusi sa faci tot mai multe =). vei avea si putina febra musculara ^^