| Innovation a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Cred ca am racit deoarece am niste probleme.O sa enumar problemele:
1.Am frisoane, adica desi afara si in casa este foarte cald mie imi este frig, am picioarele mai mereu reci.
2.Am temperatura multa,nu am termometru sa vad cat am dar si aseara aveam temperatura si imi frigea tot corpul,ba chiar s-a incins patul unde stateam, iar acum simt ca am temperatura multa dupa frunte, si daca nu ma insel acum chiar si restul corpului imi frige.
3.Azi e a doua zi cand ma trezesc infometata, dar problema este ca nu am deloc pofta de mancare.Ieri nu am mancat nimic pana la 4. Iar astazi m-am trezit la 7 si tot asa eram si inca sunt infometata.Eu simt ca am stomacul gol, insa nu pot sa mananc.
4.Cateodata ma mai ia cu ameteli, cred ca de la faptul ca nu am mancat.
Ce pot sa fac in legatura cu aceasta problema? Nu veniti cu raspunsuri gen du-te la medic pentru ca deocamdata incerc sa ma insanatosesc acasa.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Ia vitamine, bea ceaiuri şi sucuri de fructe, chestii calde, mâncă fructe bogate în vitamina C, stai la pat, dormi mult sau măcar odihneşte-te şi ia şi nişte antipiretice (Paracetamol, chestii de genul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la faptul ca ai stat mult in soare, simptomele nu sunt neaparat de la raceala.

| Innovation explică (pentru anonim_4396):

La asta m-am gandit si eu, este posibil sa fi facut insolatie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Innovation):

Este posibil sa fi facut si insolatie. Cel mai bine te duci repede la medicul de familie ii explici simptomele si el iti va da niste pastile. Sau macar la o farmacie si povestesti farmacistei ce ai.

| YouNoob a răspuns:

Si cum te poti insanatosi fara tratament medical?

| Innovation explică (pentru YouNoob):

Eu pastile iau dar vreau sa incerc mai intai acasa sa ma insanatosesc.

| writer a răspuns:

Păi dacă e aşa, mai bine îţi faci un ceai cald cu dulceaţă de malină, şi dacă ai pastile împotriva gripei bea şi pastile şi stai în casă în pat.