| ℬaby a întrebat:

Am nevoie de câteva sfaturi la următoarea problemă : deci, în luna martie, pe data de 21 mi-a venit menstruaţia pentru prima dată. De atunci, mi-a venit destul de regulat timp de două luni consecutiv, iar din luna mai până şi în momentul de faţă nu mi-a mai venit. Ce s-a întâmplat? Este normal să fie aşa? Ţin să amintesc că am împlinit 13 ani în luna februarie. Mă puteţi ajuta cu nişte sfaturi? Mulţumesc anticipat. Dau fundăbatting eyelashes.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

E absolut normal. La inceput menstruatiile sunt mai ciudate si total neregulate. Faptul ca la tine initial veneau la timp a fost o simpla intamplare

2 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Ciclul menstrual se va stabiliza cam in 2 ani de la prima menstruatie. In aceasta prima perioada e normal sa ai neregularitati menstruale, sistemul endocrin e intr-o perioada de tranzitie la pubertate. Nu te ingrijora.

| ancutz16 a răspuns:

Si eu am avut o perioada de 2 luni in care nu mi-a venit ciclul menstrual
Sfatul meu ar fi sa mergi la un medic fiindca poate fi vorba despre un dezechilibru homonal