| SmileRainbow a întrebat:

Am și eu o intrebare destul de serioasă.
Am 13 ani iar prima menstruație mi-a venit in Februarie. Atunci totul a fost normal dar in Martie am lua niște medicamente pentru răceala iar menstruația mi-a fost maronie și putina. Același lucru mi s-a intamplat și luna asta însă chiar azi mi-a apărut un fel de scurgere cu o textura mucoasa transparentă cu putin galben.
Credeți ca poate fi vorba de o infecție?
Tin sa spun ca am încercat sa ma masturbezi spălându-ma pe mâini de fiecare data.
Scuze pentru categorie însă nu mi-a dat voie sa pun in alta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la un ginecolog cu amma ta ca s-ar putea sa ai o ciuperca`~ candida sau o mica infectie, ginecologul iti va recolta analize si iti va da tratament in caz de ceva.

| SmileRainbow explică (pentru MihaiNicu23):

Întrebarea este: se va uita și la vagin sau doar din sânge se poate observa?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru SmileRainbow):

Mancarimile sunt la vagin in sange nu stiu ce ar putea vedea.

5 răspunsuri:
| artemidak a răspuns:

Nu cred ca e vorba de o infecție ci poate e doar puțin mai neregulată.

| SmileRainbow explică (pentru artemidak):

Am uitat sa precizez ca am avut azi niște mâncărimi in zona vaginului. Erau destul de suportabile

| artemidak a răspuns (pentru SmileRainbow):

Și eu am! Deci e normal.De exemplu pe mine ma mănâncă tot corpul dintotdeauna fără sa am purici sau ceva ori probleme.
Dar totuși într-adevăr, acum mi-am dat și eu seama, ar fi mai bine sa mergi la un ginecolog, sau măcar la un medic.
Iar dacă sau pudica, mergi la o ginecoloaga și gândește-te ca nu te va tine minte...