| Hazardel a întrebat:

Buna TPU! Am nevoie de sfaturi de la cei ce au trecut prin depersonalizare si derealizare, sunt foarte paranoic fata de orice, ma sperii de propriile ganduri deoarece sunt negative, imi fac tot felul de scenarii. Am fost la psihoterapeut si da, depersonalizarea si derealizarea fac parte din anxietate. Am anxietate si am nevoie de sfaturi, vreau sa ma bucur de viata, de sarbatori, de familie, si ceva ma opreste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kaonashii a răspuns:

Pai gandeste-te
Bei cafea?
Dormi bine?
Ai traume nerezolvate?
Ca sunt multe care te-au adus acolo sau care iti agraveaza astea
Dupa ce elimini astea fizice treci la psihc si gandeste-te de ce ti-e frica mai exact

| Nimeni4253 a răspuns:

,, Ceea ce gândești devii"- Buddha. Cu atât tu crezi ca ai tulburare mentala cu atat mai mult te ranesti pentru ca tucrezi ca o ai.
Nu o lasa sa prinda radacina așa cum am facut eu.