| elena272 a întrebat:

Buna. Deseori am stari de depersonalizare/derealizare, nu stiu care e concret, mai ales in situatii sociale, insa nu tot timpul si recent am mai invatat sa mi le mai controlez nitel, simptomele ar fi ca parca sunt prinsa intr-o bucla, as numi-o in capul meu plina de,, ganduri" dar in acelasi timp nu pot zice un gand la care ma gandesc, e de parca m-as gandi o tona la multe chestii si in acealsi timp la nimic concret. De multe ori nu ma simt acolo in acel moment si nu stiu nu imi mai simt mainile sau partile corpului sau cand vorbesc am asa o stare ciudata, mai ales cand cineva se uita la mine. Nu stiu sa descriu senzatia. Aceste simptome sunt asociate cu depersonalizarea/derealizarea? Este normal? Vi se intampla si voua? Care este cauza? Si cum mi-o pot vindeca?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand cu tarie practicarea ZILNICA a unui SPORT, care te readuce cu picioarele pe pamant si iti imbunatateste sanatatea mentala cat si cea fizica, rapid, de la o zi la alta!