| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare. Acum vreo 2 luni m-am lăsat de sucuri acidulate și am început sa mănânc câte o salata zilnic fie ca prânz fie ca cina. Am slăbit de atunci 1 kg. Am 1.63 (cred, m-am măsurat cu ruleta, dar la un metru din ăla special arată 1.61 și prietenele mele mai scunde zic ca au 1.67) și 52.0 kg azi dimineața. Mișcare fac intr-un mod normal (mai mult plimbări nu sunt așa sportiva încât sa fac alergări de km mai ales ca ploua mai mereu ). Ar mai trebui sa slăbesc sau sa mă mențin așa? Țin sa Menționez ca mănânc puțin din fiecare adică și carne, lactate, legume, fructe și f puțin dulce (gen un baton din ăla rom uneori - e prea bun happy )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Foame a răspuns:

Poti sa slabesti sau sa te ingrasi pana te simti tu bine, daca tu te simti bine in pielea ta e perfect.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Adică tu mănânci salată de 2 ori pe zi? Pai o sa ajungi să nu vrei s-o mai vezi, salata maxim o dată pe zi, și aia trebuie să fie diferită mereu ca să nu ajungi să fii suprasaturată de ea. Ideea e că dietele nu funcționează, trebuie să-ți faci tu un plan alimentar pe termen lung unde să mănânci de toate dar cu limită și cât mai sănătos, că degeaba ții dietă 2 luni ca după să te întorci la stilu anterior și să pui înapoi. Trebuie să fie ceva permanent.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Mănânc o data pe zi. Am menționat, ori la prânz ori la cina. Și da, mănânc feluri diferite de salata. Iar la cina o mănânc ca garnitura pe lângă peste sau carne pui, porc. Nu o iau ca pe o dieta.

| Panamax a răspuns:

Renunta la tot ce contine zahar.