| คηĐЯээд a întrebat:

Am o intrebare adresata in principal persoanelor care au tinut, sau tin, dieta disociata.
Ce fel de alimente mancati in timpul dietei?
Rezultatele au aparut repede?
S-a intamplat sa 'trisati' si sa slabiti in continuare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rose1123 a răspuns:

Pai am tinut dieta o saptamana. In prima zi doar fructe si cel putin 2l de apa sau ceai (de preferat verde, dar orice ceai e bun) fara sucuri, doar daca ti-l prepari tu din fructe. INcearca sa eviti strugurii. in a doua zi doar legume+ 2l lichide incearca sa eviti cartofii. A treia zi doar peste (fiert, fript, se accepta si conserva dar nu prajit in ulei)+ 2l lichide. A parta fructe si legume+2L lichide. A cincia doar carne de pui+ lichidele. A seasea zi lactate. Branza, lapte (dar nu crema de branza pentru ca e grasa)hee hee iar in a saptea zi si ultima poti manca cate putin din fiecare+2l lichide. Eu nu mai mancam nimic dupa ora 7 seara si daca mi se facea foame de la 7 seara pana ma culcam beam apa. Faceam si cel putin cate 30 de minute de sport zilnic, dimineata. O zi alergam, o zi faceam pentru abdomen, o zi iar alergam si tot asa. Si chiar daca alergam sau nu in ziua aceea, faceam de mai multe ori pe zi seturi de cate 10 genuflexiun. Odata 10, peste 3 ore inca 10 si tot asa. Cand imi aminteam de elehee hee Au aparut rezultate destul de bune. Dar dupa ce termini dieta, e bine sa nu incepi din prima cu multe dulciuri si prajeli. Eu nu mananc paine de un an.winking Ai putea renunta la paine, sa mai faci din cand in cand putin sport(chiar si sa mergi pe jos prin parc o juma' de ora- o ora) si sa incerci sa nu mai mananci dupa ora 7 seara, si te vei mentine.winking

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți spuns scurt și răspicat, învață să mănânci, practică un sport de masă.
http://calorii.oneden.com/
Succes!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE pe care "Dietă Disociată" o ţi...

Vezi mai multe detalii/informaţii la linkul :
http://www.dietadisociata.net/

http://www.dieteonline.ro/......nfometare/

Toate cele bune.

| Rose1123 a răspuns:

A da! Am uitat sa iti zic. Genuflexiunile sunt bune daca vrei sa slabesti pe interiorul coapsei. Fa cate 30 de genuflexiuni de 3 ori pe zi. Eu fac cand ma trezesc, apoi la pranz si inainte de culcare. Mai fac si cateva in plus uneori.(departezi picioarele mai mult de nivelul umerilor si tine in maini 2 greutati de 2 kg. Eu fac cu doua sticle cu apa. Si...modul normal de miscare. Sus-jos)winking

| Rose1123 a răspuns:

Este bine sa incepi cu asta de o saptamana, pentru ca iti modifica metabolismul (il face mai rapid) si sa nu ametesti tot corpul cu cea de 9 zile, timp de 3 zile mananci aceeasi categorie.

| Laslabute a răspuns:

Aici ai cateva tipuri de diete disociate care te vor ajuta sa alegi alimntele corecte.http://la-slabute.net/