| WeedMan a întrebat:

Salutare.In timpul dietei disociata poti sa mananci pepene(in perioada de fructe si legume). As vrea sa imi spuna in special cei/cele care au tinut acest dieta

Răspuns Câştigător
| MissBondărel a răspuns:

Da, poți să mănânci pepene liniștită.
În primul rând că este un fruct ca pe lângă asta pepenele conține o cantitate destul de mare de apă, ceea ce e bine pentru corp. Nu numai că îți ți în frâu foamea, dar mai și consumi lichide.
Și eu am ținut dieta, iar când foamea mă apuca, o felie de pepene era soluția salvatoare.
Și și după ce nu am mai ținut dieta disociată și am ținut ori altă dietă, ori deloc tot pepenele era soluția.
Succes cu dieta.

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Da, poti, e chiar recomandat in orice dieta

| Mikaela a răspuns:

Dap.Poti sa mananci pe zi aproximaiv 3-4 felii de pepene pe zi.Eu am aflata de la nutritionist.
Sper ca te-am ajutat!

| 19Mary19 a răspuns:

Pepenele este indicat in cura de slabire, datorita continutului f mare de apa (peste 80 %)