| ButterflyButterfly a întrebat:

Am o intrebare: cand am fost la medicul nutritionist, a spus sa mananc multe supe, deoarece sunt sanatoase si bune pentru organism. Citind de pe internet am aflat ca sunt supe care ingrasa, sunt grele la stomac etc. Cum doctorul nu a spus care sunt acestea (ex: supa de cartofi este...grea la stomac) si m-am gandit ca voi stiti care supe sunt grele la stomac, care ingrasa, care sunt supe usoare la stomac etc. Multumesc tuturor! Succes! funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bety_8195 a răspuns:

Supele care ingrasa sunt;-cele de porc si vita si cele de cartofi.Iti recomand supe cu carne de pui si cu carne de curcan doar din piept si supe cu legume proaspete.Ps nu manca supe de burta si nici de alea pasate ce iti vine greata

3 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Normal ca ingrasa. supa are,, fidea'',,, oua'', unele au si,, carne''. Nu mai asculta de,, doctori''. ei zic asa pentru ca, probabil, nu-ti place sa mananci. Supa ingrasa din moment ce contine ou, fidea si alte chestii

| MissDi a răspuns:

Daca medicul tia recomandat asta inseamna ca trebuie sa-l crezi nu sa te iei dupa altii!

Răspuns utilizator avertizat