| anonim_4396 a întrebat:

Daca mănânc seara cartofi fierți(ingrasa)?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Este o alegere buna pentru cina, insa nu ar trebui sa ii asociezi cu vreun alt aliment "greu", ci ar fi de preferat sa ii consumi alaturi de alte legume cum ar fi ciuperci sau putina branza sau chiar sub forma de piure si ceva sos daca preferi. Si intr-adevar este recomandat sa luam 3 mese pe zi cel putin, plus una sau doua gustari, depinde de fiecare in parte. In orice caz, masa de seara nu trebuie luata mai tarziu de ora 7-8 (presupunand ca nu stai pana foarte tarziu si astfel nu ti se face foame iarasi) si nu ar trebui sa contina alimente care se digera foarte greu.

3 răspunsuri:
| chelo0 a răspuns:

Seara nu se recomanda sa mananci nimic big grin pentru ca nu faci miscare si atunci se pune in greutate big grin

| BlackVeil a răspuns (pentru chelo0):

Serios, cine recomanda prostia asta? Imi arati si mie?
Trebuie sa ai 3 mese principale si 2 gustari, pentru a evita incetinirea metabolismului.Nimic nu ingrasa daca este consumat cu masura, seara poti manca un cartof fiert care are maxim 90 de calorii si o bucatica de branza.

| dianadia123483 a răspuns:

Cartofii fierti nu, dar cei prajiti da...