| landreea96 a întrebat:

am o intrebare care ma framanta de ceva timp. Daca nu mai esti virgina si te duci la ginecolog acesta poate sti calea pe care te-ai dezvirginat? Adica poate spune cu certitudine ca te-ai dezvirginat din cauza exercitiilor fizice sau din cauza intretinerii unui contact sexual, sau a masturbarii? astept raspunsuri.multumesc mult!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexsiatit a răspuns:

Buna Andreea, cred ca ar fi cazul sa nu pui la inima atatea raspunsuri rautacioase ce vad ca le-ai primit.
Eu in scimb as vrea sa depasesc mentalitatea lor copilareasca, pentru ca-mi da dreptul varsta(in ciuda "adminului" care-mi spune doar junior(semn cu ochiul) si sa nu-ti mai faci complexe fiindca nu mai ai parte de virginitate. Oricum trebuia sa se intample mai devreme sau mai tarziu, nu? Indiferent de cum ai facut acest "pas" spre maturitate, cu mai multa, mai putina sau placere de loc, iti urez un "bun intrat" complet in lumea sexualitatii! (masturbarea este doar o mica si suava "carare")
Pupic: Alexsiatat

15 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu poate spune asa ceva, dar poate repara ce a stricat iubitul tau acolo. Adica poate face o Himenoplastie!

| mona a răspuns:

Nu draga, nu are de unde sa stie in ce fel te-ai dezvirginat, atat va sti ca nu mai esti vigina

| morningstar a răspuns:

Ginecologul va vedea ca nu mai esti virgina, dar nu are cum sa isi dea seama de modalitatea prin care te-ai dezvirginat. Asta numai tu o sa stii.

| Azµre a răspuns:

Nu!

| Oana92 a răspuns:

Nu are de unde sa stie si nici macar nu il intereseaza. Pentru el esti doar o alta pacienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ginecolog nu prea il intereseaza cum te-ai dezvirginat tu. Nu poate.

| karsivan a răspuns:

I-l doare in cot pe doctor daca esti sau nu virgina si cum s-a intamplat, daca esti sanatoasa sau nu, asta i-l intereseaza

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Ha! Ha! Ha! Doamne ce mă distrez!

Andreea dragă, eşti liniştită acum? Nu-ţi fă probleme, nu o să ştie nimeni că te-ai dezvirginat cu morcovul!

| mynora a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Chiar daca iti rupi himenul prin masturbare nu te dezvirginezi..ci doar la primul contact sexual

| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru mynora):

Corect! Bine ai remarcat! De aceea am să-i spun dez-himenat! Parcă e mai aproape de adevăr, nu?

| Deedeek a răspuns:

Ti-ai rupt p***a-n exercitii? laughing

| crack123 a răspuns:

Sa inteleg ca te-ai dezvirginat masturbandu-te si ti-ar fi rusine sa afle ginecologul... tocmai a aflat tot site-ul, si te cunosc toti la fel de bine ca si ginecologul, nu ar trebui sa-ti fie mai rusine acum? laughing

| landreea96 explică:

Multumesc pentru raspuns mona. sper sa fie asa.

| landreea96 explică:

Fiecare intelege ce vrea. Multumesc pentru raspunsuri

| landreea96 explică:

Multumesc Alexsiatat.Intrebarea era ca sa ajut o prietena, dar daca spuneam asta ceilalti membri spuneau ca imi e rusine si chestii de astea.multumesc