| anonim_4396 a întrebat:

De ieri seară ma doare capul destul de tare si abia am putut sa adorm. Nu am si nici nu am avut febra,dar parca am un inceput de raceala. Am luat paracetamol,nurofen,faringo hot drink si tot nu trece durerea. Episoadele de durere de cap au inceput acum cateva zile,dar treceau (cand ma durea capul aveam si dificultati de retinere/memorare). Episodul de ieri seara dureaza pana acum si ma simt ametit. Am o programare la neurologie luni,dar sper sa nu fie tarziu. De asemenea,am deficit de magneziu si calciu,dar iau medicamente,deci nu cred ca e din cauza asta (de asemenea,sunt destul de anxios si ma panichez usor, insa nu cred ca are vreo legatura). Doresc parerile voastre si idei pentru ameliorarea durerii de cap.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dismally a răspuns:

Pentru ameliorarea durerii iti recomand piafen, pentru diagnostic vezi ce spune medicul.