| Balooonasseeee a întrebat:

Buna TPU.:* Am o intrebare destul de serioasa. Sa incep asa. Este o fata, o prietena cu astm bronsic ( 13 ani ), si ca oricare adolescent ar vrea sa incerce sa fumeze ( sa traga un fum, doua. :d ). Ce s-ar putea intampla? este constienta ca sunt in unele cazuri riscuri destul de mari. Credeti ca i-ar afecta cu ceva starea? Va rog vreau pareri nu stiu cum sa o ajut, Dar ar vrea neaparat sa incerce! Funda desigur + vott.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Buna.Riscuri sunt se poate sufoca daca are astm depinde de la om la om cum reactioneaza.Eu am un preiten care are astm si fumeaza n-are nici o problema zice el adica chiar na patit nimic cand a fumaat acum nu stiu de la un fum sa nu fie 2, 10 si sa vrea mai mult e alegerea ei oricum nu e bine.Bafta

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ca orice adolescent sfatul meu este sa o lase mai moale cu fumatul care nu face altceva decat sa iti distruga sanatatea!happy

| GabiiHaș a răspuns:

Tigara o duce in mormant.
Ne intalnim in lumea cealalta! wave