| madalin307 a întrebat:

Sall,este mai riscant ca cineva care are astm sa fumeze daca da de ce, adica ce se poate intampla

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Una dintre cauzele principale ale bronsitei astmatiforme este fumatul. Fumul de tigara blocheaza caile respiratorii, facand respiratia dificila, consecintele fumatului ducand la cancer de plamani.

| Arthur a răspuns:

Situaţia este diferită de la individ la individ şi depinde de faptul dacă a fost sau nu fumător. Ai aici un articol : http://www.formula-as.ro/......onsic-7899

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Postarea asta tine de sanatate, nu de Dragoste si sex.Numai bine.

| Cocochannel a răspuns (pentru anonim_4396):

Huh! happy M-ai facut sa ma mai uit o data unde am intrathappy

| Cocochannel a răspuns:

Pai daca deja persoanei ii e greu sa respire, cum poti crede ca bagand fumul in plamani o sa-i fie mai usor? Imagineaza-ti un horn (cos de fum) cam cum e de negru si plin de zgura pe dinauntru.Ce zici?

| madalin307 explică:

Eu am astm si se activeaza foarte rar in special cand racesc tare si nu simt nimic mai ciudat cand fumez fata de ce simte un individ fara astm si fumez de 1 an