| Radu136 a întrebat:

.. eu am dioptriile de -5, oare pot purta lentile de contact? Funda...! multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraEpureanu a răspuns:

Poti purta sigur. Eu am dioptrii si mai mari decat ale tale si am si lentile de contact.

1 răspuns:
| Muzic_Razva_1997 a răspuns:

Pai slabe sanse consulta un medic oftamolog ..cred ca el te poate ajuta