| elievonc a întrebat:

Buna TPU happy
Am 16 ani si am dioptriile in jur de -3 (si circular).As vrea sa stiu si eu daca pot purta lentile de contact.Din cate am inteles eu nu as putea purta lentile de contact deoarece pana la 18 ani miopia mea este in crestere.
Va rog din toata inima spuneti-mi si mie daca pot purta lentile de contac.

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Ca sa fi sigura, iti spune numai medicul oftalmolog. In functie de miopia ta, dar lentile sunt fara probleme la asemenea dioptrii
uite
http://www.clubafaceri.ro/produsehot/lentile-de-contact-cu-dioptrii/