| SebiRebe a întrebat:

Bună TPU, am o întrebare. La gastrita acută, pot să mănâc ( macaroane cu brânză )? Nu mai stiu ce să mănâc cu regimu asta laughing)) Va mulțumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mananci doar ce ti-a permis doctorul, si macaroane cu branze nu cred ca sunt interzise la gastrita am avut si eu gastrita si imi erau interzise.

| francut a răspuns:

Nu! Mananci numai ce ti-a permis medicul.

| LN936 a răspuns:

Nu cred ca este indicat sa le maninci in aceasta perioada.mai bine sa maninci mincare usoara care sunt repede digerate de stomac de exemplu diferite salate, legume coapte(cartofi, ardei,)
Terciuri, si sa nu maninci prajit, doar fiert si copt.