| Anonimu161997 a întrebat:

Macaroane cu branza ingrasa?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Logic. Macaroanele sunt carbohidrati, ingrasa cel mai tare. Daca nu poti fara, alege-le pe cele din faina integrala.

7 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Din pacate da!
Macaroanele, fac parte din categoria fainoaselor...tot ce tine de domeniul asta ingrasa!

Dar daca mananci cu moderatie, adica sa ai un meniu echilibrat combinat cu sport, nu se cunoaste!

Parerea mea e sa iti faci orice pofta, nu zic sa te indopi dar gusta, fa-ti pofta.o viata ai!

| NinaSimone a răspuns:

Pastele in general ingrasa. Mananca-le cu moderatie.

| Seepty a răspuns:

Nu ingrasa, poti manca linistit si fara probleme.

| Anonimu161997 explică:

Nuj ce sa mai inteleg ingrasa sau nu?

| floresdemayo a răspuns (pentru Anonimu161997):

Da, îngrașă, mai ales dacă ai probleme cu greutatea. Dacă ai observat că te îngrași cu ușurință, atunci încearcă (cât poți!) să eviți pastele făinoase și dulciurile.
Nu îți poate interzice nimeni să nu te răsfeți, din când în când, cu ceea ce îți place, dar trebuie să mănânci moderat, în cantități mai mici. Ca o vrabie... : )

| MisteriousGirl97 a răspuns:

Da. Orice fel de spaghete sau macaroane ingrasa, mai putin cele integrale.

| Iulianashiatat a răspuns:

Pai depinde... daca ai probleme, da... daca nu ai, nu.Cateodata sunt oameni care se ingrasa, dar eu una pot sa mananc orice ca nu ma ingras.