| FakeSmiley a întrebat:

Buna TPU.
Am o intrebare mai mult adresata fetelor happy dar este bine venit orice raspuns de la o persoana care stie happy
Deci eu o sa incep un tratament cu anticonceptionale Karissa, si vreau sa stiu daca iau nurofen pastila din aceea moale pentru durere de burta o sa afecteze anticoncep?
Daca o afecteaza ce as putea lua?
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba farmacistul sau medicul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de concentratia pe care o are pastila(nurofenul), nu stiu cat are aia, dar ce trece de 400 parca, dauneaza.