| Petronelacorina a întrebat:

Am luat o luna anticonceptionalele Karissa prescrise de un medic ginecolog. Ultima pastila am luat-o miercurea trecuta iar samabata seara mi-a venit menstruatia. Intrebarea mea este cand trebuie sa incep urmatoarea folie miercurea asta sau joi? Eu stiu ca trebuie sa fac 7 zile pauza dar nu sunt lamurita daca in a7 a zi sa iau pastila sau in ziua urmatoare adica a 8a. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Verifica prospectul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te pe prospect sau cauta prospectul pe net sau suna-ti medicul si intreaba-l.