| Karina91 a întrebat:

Buna TPU.
La sfarsitul lunii Martie am avut o pierdere de sarcina la 2 lunii.Mentionez ca nu m-a chirotat ci pe cale naturala.mi-am facut 2-3 ecografe interne si totul era bine, nimic in neregula. dupa aprox' 2 luni au inceput durerile si intepaturile de burta, de ovare.
Am mers la dr, mi-am facut ecograf intern si mi-a spus ca am ovare polichistice ( ovar drept 2, 85/2, 02 cm si stang de 3, 57/1, 65 cm ambele cu aspect MPC.)
Mi-A dat tratament cu anticonceptionale Karissa si Femina pe 3 luni.
Imi doresc mult copii si vreau sa stiu daca imi afecteaza cu ceva.
A mai avut cineva asa ceva? As vrea niste informatii...va rog sunt ingrijorata! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic, doctorul ti-a recomandat anticonceptionalele acestea pentru a se dimnua chistul.Anticonceptionalele pot afecta daca le iei o perioada indelungata de timp de ex 5 -6 ani, atunci te pui pe ganduri, dar asa nu ai de ce sa iti facei griji.Sanatate

| Karina91 explică (pentru alinadianaaa):

Multumesc frumos!

| Karina91 explică (pentru alinadianaaa):

As vrea sa mi spui Te rog daca stii.
Dc dupa menstruatie 2 zile nu am avut nici un fel de secretie, acum am secretie transparenta si cu "firicele albe" sau doar transparenta.