| Mary_1523 a întrebat:

Buna TPU.am o intrebare pe care o adresez fetelor:plec la mare pe o saptamana. ce metode folositi pentru a va epila eficient? P. S:daca este posibilitate imi recomandati si denumirea produsului.mersi anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Eu iti recomand ceara, desi nu m-am facut. Folosesc epilatorul, dar nu prea da rezultate.Ma tine cam 8 zile pana creste air, dar mai mult de jumatate din fire cresc sub piele, ceea ce e foarte enervant.

| Amidepsi a răspuns:

Pai cel mai bine merge cu depilatorul, daca ai parul subtire merge si cu crema pentru epilare, se gaseste in toate farmaciile si stiu ca e cu aloe.bafta!

| Charai a răspuns:

Cea mai eficienta metoda este epilarea cu ceara, si desi doare ca naiba dureaza cateva saptamani. Urmatoarea ar fi epilatorul, care tine cam o saptamana, plus minus cateva zile, depinde si de viteza cu care creste parul la tine. Succes si vacanta frumoasa.

| enverhoxha a răspuns:

De ce nu faci epilare definitivă?

| Feliii a răspuns:

Pai cea mai eficienta metoda este cu epilatorul...Dar sa fie unul bun, daca vrei ceva mai eficient foloseste ceara, daca vrei ceva mai putin dureros doloseste crema epilatoare.Iar dupa epilare ca sa nu te iriti sa nu faci dus 1 ora. Pont:ca sa ai picioare frumoase si stralucitoare foloseste ulei de masline sau o crema speciala dupa epilat